Nije se ni VAR oglasio
147

Peljto razljutio navijače Barcelone, nije dosudio penal poslije igranja rukom igrača Šahtara

E. K.
Mykola Matviienko i Lamine Yamal (Foto: Screenshot)
Najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto izazvao je ljutnju i nezadovoljstvo navijača Barcelone nakon što nije pokazao na bijelu tačku na utakmici protiv Šahtara.

Igrala se 83. minuta susreta kada je Lamine Yamal pokušao uposliti saigrače, ali je lopta u ruku pogodila Mykolu Matviienka, no Peljto nije pokazao na bijelu tačku.

Zanimljivo, ni VAR se nije oglasio tako da je ostala Peljtina odluka da ne dosudi najstrožiju kaznu za nogometaše Barcelone.

Pomenutu situaciju pogledajte ovdje.

Inače, Barcelona je poražena u ovom susretu rezultatom 1:0, a gol odluke je postigao Danylo Sikan u 40. minuti susreta.

Ovo je bio prvi poraz za Barcelonu u ovoj sezoni Lige prvaka, no i dalje se nalaze na vrhu tabele grupe H sa devet bodova dok je Šahtar treći sa šest.