Allsvenskan liga
0

Orebro deklasiran na svom terenu od Elfsborga

Sarajevo-x.com
U okviru 14. kola švedske elitne nogometne lige Orebro, protivnik FK Sarajevo u Evropskoj ligi, deklasiran je u nedjelju od Elfsborga na svom terenu rezultatom 3-0.

Goste je u vodstvo doveo Ishizaki u 10. minuti. Rezultatom 0-1 otišlo se na odmor. Drugi pogodak za Elfsborg postigao je rezervista Jawo u 89. minuti, a samo 60 sekundi kasnije za konačnih 0-3 pogodio je J. Larsson.

Ovim porazom Orebro je sa šestog pao na deveto mjesto Allsvenskan lige, a prije dvadesetak dana bili su na trećem mjestu. Da podsjetimo, švedsko prvenstvo, zbog vremenskih uslova, igra se od aprila do oktobra.

Ova vijest sigurno će obradovati stručni štab bordo tima. Naime, Sarajevo za 11 dana igra prvu utakmicu drugog pretkola Evropske lige.

Evidentno je da je forma nogometaša Orebra u silaznoj putanji. Osim toga, u okršaju sa Elfsborgom igrali su dosta grubo, pa su dobili tri žuta i jedan crveni karton.