84

Odličan start Željezničara u novoj sezoni, tri gola u mreži Olimpica

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 1. kola BH Telecom Premijer lige BiH FK Željezničar gostovao je na Otoci kod FK Olimpic. Plavi sa Grbavice pobijedili su sa 3:0 zahvaljujući golovima Srđana Stanića, Damira Sadikovića i Riada Bajića.

U veoma sadržanom prvom poluvremenu gledatelji na stadionu na Otoci nisu vidjeli golove, ali šansi na obje strane nije nedostajalo.

Željo je preko Kosorića zaprijetio već u četvrtoj minuti, ali je golman Olimpica Oštraković sjajno intervenisao. Desetak minuta kasnije, Souza je testirao golmana Željezničara, ali nije bilo promjene rezultata.

Nakon sadržajnih 45 minuta, na Otoci nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Plavi sa Grbavice konstantno su napadali na gol Olimpica.

Isplatilo im se to u 67. minuti nakon što je Srđan Stanić doveo Želju u vodstvo. Nakon centaršuta se desne strane, golman domaće ekipe izbacio je loptu, ali samo do kapitena Plavih koji bez većih problema šalje loptu u mrežu gola Vukova.

Ispostavit će se da je uvođenjem mladog Kerima Memije, trener Željezničara napravio najbolju odluku.

Naime, kao i kod prvog gola, 18-godišnji nogometaš Plavih je ponovo prošao po desnoj srani, sjajno ubacio u peterac Olimpica u kojem se najbolje snalazi Damir Sadiković koji matira Oštrakovića za 2:0.

U sudijskoj nadoknadi Riad Bajić je postavio konačnih 3:0.

Za trenere oba tima, Admira Džema i Mirzu Varešanovića, ovo je bila debitantska utakmica u Premijer ligi BiH.