0

Obradović autogolom donio pobjedu Crvenoj zvezdi u vječitom derbiju

Piše: Edin Isanović
Crvena zvezda pobijedila je Partizan u 145. vječitom derbiju u okviru 11. kola Jelen Superlige rezultatom 1:0. Meč se igrao na Marakani.

Jedini pogodak postigao je u 18. minuti najiskusniji igrač Partizana Milan Obradović koji je matirao svog golmana Stojkovića.

Obradović je u pomenutoj minuti želio glavom da izbaci loptu u korner, ali je ona završila u mreži. Derbi je obilježio veliki broj prekida i sjeckanja igre. Na tribinama je bilo oko 40 hiljada gledalaca.

Navijači Partizana u drugom poluvremenu zapalili su jug Marakane pa je sudija bio primoran da nekoliko puta prekine ovaj dvoboj. Na kraju je utakmica produžena devet minuta.

Ovom pobjedom Zvezda se probila na drugo mjesto sa osvojenih 20 bodova. Njihov ljuti rival Partizan ima bod više.