Džeko nije igrao
4

VIDEO / Novi kiks Chelseaja, pobjede Uniteda i Cityja

Ni u drugoj utakmici na klupi Chelseaja, Rafa Benitez nije uspio upisati pobjedu. Nakon 0-0 protiv Manchester Cityja, Chelsea je u sklopu 14. premierligaškog kola bez golova na Stamford Bridgeu odigrao protiv Fulhama.

Chelsea je imao veći posjed lopte (60%) i više udaraca prema suparničkom golu (17-9) ali nije uspio dati gol. Prije utakmice protiv Fulhama, Chelsea kod kuće nije remizirao u dvije uzastopne premierligaške utakmice rezultatom 0-0 od septembra 2004. godine. Posljednju premierligašku pobjedu lodonske plave "bluze" ostvarile su još 20. oktobra kada su slavili u gostima kod Tottenhama 4-2. Nakon toga su u šest ligaških susreta osvojili tek četiri boda.

Everton i Arsenal podijelili su bodove na Goodison Parku odigravši 1-1. Poveo je Arsenal već u prvoj minuti preko Thea Walcotta, a konačni je rezultat postavio Marouane Fellaini u 28. minuti. Walcott je postigao svoj četvrti gol u sezoni udarcem u suprotne rašlje malo iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon asistencije Aarona Ramseyja. Fellaini je izjednačio dalekometnim udarcem ljevicom nakon što je prethodno Arsenalova odbrana izgubila loptu neposredno ispred vlastitog šesnaesterca.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Everton, a u 39. minuti bio je najbliže postizanju gola kada se sjajno okrenuo, zavarao suparničkog stopera Pera Mertesackera, ali je njegov udarac ljevicom otišao visoko preko gola.

Mančesterski vodeći dvojac ostvario je pobjede. United je na Old Traffordu slavio protiv West Hama s minimalnih 1-0 golom Robina van Persieja, dok je City slavio na gostovanju kod Wigana 2-0 golovima Marija Balotellija i Jamesa Milnera. Van Persie je svoj deveti ovosezonski gol zabio ljevicom iz sredine kaznenog prostora na asistenciju Michaela Carricka, dok je City slamao otpor Wigana do druge polovine drugog dijela, da bi potom zabio dva gola u četiri minute.

U 69. minuti je Mario Balotelli zabio prvijenac u sezoni iz 30. udarca prema suparničkom golu zakucavši loptu u gornji desni kut iz sredine kaznenog prostora. Konačnih 2-0 za Građane postavio je Milner dalekometnim udarcem izvan ruba kaznenog prostora u gornji desni ugao nakon dodavanja Garetha Barryja. Edin Džeko nije ulazio u igru.

Na vrhu prvenstvene tabele United i dalje ima bod prednosti ispred Cityja.

Niz od četiri uzastopne pobjede West Bromwich Albiona prekinut je na gostovanju kod Swanseaja gdje je velški sastav slavio 3-1. Dva je gola za Swansea postigao Wayne Routledge, a jednog Michu, dok je jedini gol za Baggiese djelo Romelua Lukakua.

Tottenham je na White Hart Laneu savladao Liverpool 2-1 golovima Aarona Lennona i Garetha Balea. Zapravo, Bale je bio dvostruki strijelac na susretu, budući je u 72. minuti zatresao i vlastitu mrežu i tako ponudio Redsima priliku za povratak u susret, priliku koju sastav Brendana Rodgersa nije iskoristio.

Premierliga, 14. kolo:

Chelsea - Fulham 0-0 Everton - Arsenal 1-1 (Fellaini 28 / Walcott 1) Southampton - Norwich 1-1 (Lambert 32 / Snodgrass 45) Stoke - Newcastle 2-1 (Walters 81, Jerome 85 / Cisse 47) Swansea - West Bromwich Albion 3-1 (Michu 9, Routledge 11, 39 / Lukaku 45)

Tottenham - Liverpool 2-1 (Lennon 7, Bale 16 / Bale ag-72) Manchester United - West Ham 1-0 (Van Persie 1) Wigan - Manchester City 0-2 (Balotelli 69, Milner 72)

1.  Man Utd 	14 	11 	0 	3 	33-18 	+15 	33

2.  Man City 	14 	9 	5 	0 	27-10 	+17 	32

3.  Chelsea 	14 	7 	5 	2 	24-13 	+11 	26

1.  W.B.A. 	14 	8 	2 	4 	24-18 	+6 	26

2.  Tottenham 	14 	7 	2 	5 	25-23 	+2 	23

3.  Everton 	14 	5 	7 	2 	24-18 	+6 	22

4.  Arsenal 	14 	5 	6 	3 	24-14 	+10 	21

5.  Swansea 	14 	5 	5 	4 	21-17 	+4 	20