Ligue 1
9

Nice razočarala i izgubila od Troyesa kod kuće, Lyon slavio u gostima protiv Rennesa

U 2. kolu francuske Ligue 1 Nice je na domaćem terenu iznenađujuće poražena od Troyesa rezultatom 2:1.

Ovo je razočarenje za Nicu koja je prošlu sezonu okončala na trećem mjestu tabele, a sada ima već dva poraza.

Golove za goste postigli su Niane (53') i rezervirsta Khaoui (85'), dok je gol za Nicu postigao Plea iz penala u 63. minuti.

Istim rezultatom Lyon je u gostima pobijedio Rennes, a strijelci su bili Depay (57') i Diaz (74'). Gol za domaći tim postigao je Bourigeaud u 86. minuti.

U sastavu Rennesa nije bilo povremenog reprezentativca Bosne i Hercegovine Sanjina Prcića koji je povrijeđen.

Lyon je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na tabeli sa šest bodova, Rennes je 12. s jednim bodom. Nice je 16. i ostala je bez bodova, dok je Troyes drugi sa četiri boda.