7

Nice nastavlja sa pobjedama, deklasiran i Nantes

U 11. kolu francuske Ligue 1 Nice je na domaćem terenu ubjedljivo slavila protiv Nantesa savladavši ga rezultatom 4:1.

Tim koji s klupe predvodi Lucian Favre upisao je već šestu uzastopnu pobjedu u ligi i još uvijek nije okusio poraz, dok je Nantes upisao treći poraz u posljednjih pet mečeva.

Novu pobjedu Nice nagovijestio je Cyprien u devetoj minuti, a vodstvo je svojim šestim prvenstvenim pogotkom udvostručio Balotelli u 27. minuti.

Domaće navijače mogao je zabrinuti Sala koji u 47. minuti smanjuje na 2:1, ali brige je otklonio Plea u 60. minuti. Konačnih 4:1 svojim drugim golom na meču postavio je Cyprien u 65. minuti.

U subotu je St. Etienne na svom stadionu Geoffroy-Guichard podijelio bodove sa Monacom (1:1). Glik je u petoj minuti postigao gol za goste, ali je Perrin izjednačio već u 18. minuti za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.

Preostali rezultati 11. kola Ligue 1:

Lille - PSG 0:1 Toulouse - Lyon 1:2

Nancy - Caen 2:0 Lorient - Montpellier 2:2 Guingamp - Angers 1:0 Bastia - Dijon 0:0 Rennes - Metz (17 sati) Marseille - Bordeaux (20:45 sati)