0

Nesvakidašnja situacija: Sudija svirao prekid između Bayera i Dortmunda, a onda nastavio meč

Derbi 22. kola Bundeslige između Bayera iz Leverkusena i Borussije Dortmund iznenađujuće je prekinut pri vodstvu gostiju 1:0 u 65. minuti susreta, a onda je glavni sudija Felix Zwayer ipak odlučio nastaviti meč.

Utakmicu je obilježilo pet žutih kartona za domaći tim, a situacija je potpuno izmakla kontroli u 65. minuti kada su se domaći igrači žalili na pogodak gostiju koji je postigao Aubameyang.

Dortmundu je dosuđen prekršaj na njegovoj polovici terena, a oni su brzo izveli prekid i u nastavku akcije postigli gol. Napadač Bayera Kiessling se žalio sudiji jer je smatrao da je on bio fauliran. Nakon rasprave sudija je prekinuo meč.

Prema pisanju BIlda ovo se nikada prije nije desilo u Bundesligi, a navodno je sudiju isprovocirala odluka trenera Leverkusena Rogera Schmidta da ne napusti teren nakon što je isključen iako je izgledalo da su igrači domaćeg tima krivci za to.

Nakon manje od 10 minuta utakmica se nastavila.