Blistao Osimhen
2

Napoli protutnjao Frosinoneom i šampionski krenuo u odbranu titule prvaka Italije

S. G.
Nogometaši Napolija su bez većih poteškoća slavili na otvaranju nove sezone Serije A slavivi na gostovanju u Frosinoneu protiv istoimene ekipe rezultatom 3:1.

Napolitanci su tako pobjedom startali u novoj sezoni u kojoj žele ponoviti uspjeh iz prošle kada su dominantno stigli do Scudetta.

Nije dobro počelo za aktuelne prvake jer su već nakon sedam minuta imali zaostatak nakon gola Harrouija, ali su već do kraja prvog dijela stvar preokrenuli u svoju korist.

Prvo je Politano poravnao u 24. minuti, a tri minute prije kraja poluvremena efektnim golom Osimhen je podsjetio na sjajne partije iz prošle godine.

U nastavku sjajni Nigerijac je novim golom potvrdio pobjedu tima sa juga Italije koji je tako poslao jasnu poruku rivalima.

U narednom kolu u Napulju će gostovati Sassuolo i sve osim nove pobjede tima kojeg ove sezone sa klupe predvodi Garcija, bilo bi ravno čudu.