Sumnjiv jedanaesterac
58

Na utakmici Prve lige FBiH viđen jedan od najneobičnijih penala u posljednje vrijeme

E. K.
Jedanaesterac na meču BFK Simm Bau - FK Goražde (Foto: Screenshot)
Sudija duela osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine između BFK Simm Baua i Goražda, Goran Kolobara iz Mostara je autor jednog od najneobičnijih jedanaesteraca u posljednje vrijeme.

Kolobara je sredinom prvog poluvremena na asistenciju pomoćnika Antonija Marčinka iz Čitluka dosudio ''čudan'' jedanaesterac za goste, no Kerim Tatar nije uspio postići pogodak, te je ostalo 0:0.

Inače, Simm Bau je slavio poslije velikog preokreta rezultatom 2:1. Goste je u 37. minuti u vodstvo doveo Faris Hukara da bi domaći u 89. izjednačili rezultat preko Predraga Vladića, a tri boda domaćem sastavu je donio Tarik Sažić u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Simm Bau je trenutno sedmi na tabeli sa 12 osvojenih bodova iz osam odigranih susreta, dok je Goražde trećeplasirano sa dva boda više od prethodnog protivnika.

U sljedećem kolu Goražde će ugostiti dosad neporaženu ekipu Slobode, dok će ekipa Simm Baua u goste sastavu Gornjeg Rahića.