Dobar početak
18

Muharemović debitovao pobjedom na klupi kineskog Dalian Transcenda

Dželaludin Muharemović (Foto: F. K./Klix.ba)
Nogometaši Dalian Transcenda pobijedili su na gostovanju kod Nei Mongola u okviru 7. kola kineske Jia lige domaću ekipu rezultatom 2:1.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Prvo je Yin Lu doveo goste u vodstvo u desetoj minuti nastavka, Duan Jieyi je izjednačio u 73., a konačan rezultat postavio je Silva pet minuta prije kraja meča.

Ova utakmica ujedno je bila debitantska na klupi Daliana za nekadašnjeg igrača i trenera Željezničara Dželaludin Muharemović, koji je tako uspješno započeo svoj posao u Kini.

Inače, osim Muharemovića u ovom klubu radi i Almir Seferović, stučnjak za kondicionu pripremu igrača, a za ekipu nastupa Eldar Hasanović, također nekadašnji igrač Željezničara.

Dalian je tako očito napravio dobar potez dovođenjem Muharemovića za trenera budući da je trijumf nad Nei Mongolom ujedno prva pobjeda u sezoni nakon sedam odigranih kola.