0

Monaco slavio protiv Nantesa, Lille već pet utakmica bez pobjede

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U 14. kolu Ligue 1 Monaco je na domaćem terenu sa minimalnih 1:0 slavio protiv Nantesa i približio se mjestima koja vode u evropska takmićenja. Lille je nastavio rezultatsku krizu i sada imaju niz od pet utakmica bez pobjede.

Monaco je na domaćem terenu dočekao Nantes protiv kojeg ima skor od četiri uzastopne pobjede, ali nikada u historiji nisu vezali pet pobjeda protiv ovog tima. Ipak, da za sve postoji prvi put Monaco je dokazao ovog puta upisavši i petu uzastopnu pobjedu u sudarima protiv Nantesa. Čovjek odluke bio je talentirani Hrvat Mario Pašalić (20) u 43. minuti.

Montpellier je na Stade de la Mossonu slavio protiv Reimsa sa 3:1 čime je povezao pet utakmica bez poraza. Gosti su poveli preko Webera u 12. minuti, a izjednačio je Yatabare nakon devet minuta.

U drugom poluvremenu Camara je pogodio za 2:1 u 69. minuti da bi Dabo u 84. minuti postavio konačnih 3:1.

Lille je u gostima kod Troyesa nastavio rezultatsku krizu. Bilo je 1:1. Iako je Lille poveo u devetoj minuti, domaćin je uspio izjednačiti u 70. i izvući bod. Ovo je već četvrti remi Lillea u posljednjih pet ligaških utakmica u kojima nizu zabilježili nijednu pobjedu.

Guingamp je kod kuće slavio protiv Toulusea sa 2:0 golovima Privata u 59. i Salibura u 70. minuti. Vrijedi spomenuti da je Briand promašio penal za domaćina u 42. minuti i da je gostujući tim od 87. minute igrao sa igračem manje nakon što je isključen Kana-Biyik.

Rezultati 14. kola Ligue 1:

Nice - Lyon 3:0 Lorient - PSG 1:2 Guingamp - Touluse 2:0 Monaco - Nantes 1:0 Montpellier - Reims 3:1 Troyes - Lille 1:1