Serie A
0

Minimalne pobjede favorita

Alberto Aquilani (Foto: AP)
Nakon uvodna su dva poraza u 2011. godini nogometaši Juventusa došli i do druge pobjede u Seriji A. U dvoboju 20. kola u Torinu su teško nadigrali Bari pobijedivši 2-1.

Pobjedu je Torinezima donio veznjak Alberto Aquilani u 79. minuti utakmice oštrim poluvolejem s ruba 16-erca. Do pogotka je došlo nakon prekida.

Na isti su način, ovaj put izravnim slobodnim udarcem i fantastičnim pogotkom Alessandra Del Piera u 43. minuti, igrači Luigija Delnerija došli u vodstvo prvi put. Veteranu je to bio četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Gosti su izjednačili u 57. minuti preko Rudolfa.

Do minimalnih su pobjeda došla dva, uz Napoli, najbliža pratitelja AC Milanu, rimski klubovi Lazio i Roma. Lazio je na Olimpicu srušio otpor Sampdorije tek u 84. minuti, pogotkom 21-godišnjega češkog centarfora Libora Kozaka, koji je u igru ušao umjesto Brocchija u 77. minuti. Bio je to Kozaku drugi prvenstveni pogodak za Lazio ove sezone.

Identičnim je rezultatom Roma slavila na gostovanju kod Cesene. Autogol je za domaće postigao stoper Pellegrino u 89. minuti.

Već su 12 golova u 2011. godini (4 od 20 utakmica) od ukupno 27 zabili nogometaši Udinesea, koji su slavili 4-2 u gostima kod Genoe. U prošlom su kolu remizirali kod Milana (4-4) postigavši jednak broj golova.

Jedan je gol za Friuljane na Massariju zabio i najbolji ligaški strijelac Antonio di Natale. Na brojci je od 14 golova.

Serie A, 20. kolo:

Brescia – Parma 2-0 (Bega 45+5, Diamanti 88)

Cagliari – Palermo 3-1 (Matri 23, Nocerino 47-ag, Biondini 54 / Pastore 50)

Catania – Chievo 1-1 (Maxi Lopez 29-11m / Pellissier 65)

Cesena – Roma 0-1 (Pellegrino 89-ag)

Geona – Udinese 2-4 (Milanetto 45+1, Destro 57 / Armero 27, Di Natale 56, Sanchez 69, Denis 90)

Juventus – Bari 2-1 (Del Piero 43, Aquilani 79 / Rudolf 57)

Lazio -Sampdoria 1-0 (Kozak 84)

1. Milan 19 12 4 3 34-17 +17 40
  2. Napoli 20 11 4 5 30-20 +10 37
  3. Lazio 19 10 4 5 25-18 +7 34
  1. Inter 18 9 5 4 29-17 +12 32
  2. Roma 19 9 5 5 27-24 +3 32
  3. Juventus 19 8 7 4 33-24 +9 31