3

Minimalna pobjeda Lulićevog Lazija, potop Rijeke u Portugalu

Totalsport/Klix.ba
Sa susreta Lazio-Legia (Foto: AFP)
Utakmicama koje su počele u 21. sat večeras je kompletirano prvo kolo Evropske lige. Lazio, bh. reprezentativca Senada Lulića, ubilježio je pobjedu, dok je tim našeg drugog internacionalca u Evropskoj ligi Edina Cocalića, Maccabi Haifa, poražen od AZ Alkmara.

Lazio se na svom terenu mučio sa Legijom iz Varšave. U prvom poluvremenu nije bilo ni golova ni većih prilika. Izabranici Vladimira Petkovića su se u drugom dijelu susreta krenuli ofanzivno. Hernanes pogađa u 75. minuti i donosi pobjedu rimskom klubu.

Lulić je u igri proveo tek 15 posljednjih minuta susreta. Cocalić je odigrao čitavu utakmicu u Izraelu gdje je Maccabi Haifa poražena minimalnim rezultatom 1:0.

Portugalski predstavnici u Evropskoj ligi, nogometaši Vitorije, u Guimaraesu su deklasirali ekipu Rijeke 4:0.

Ekipa Matjaža Keka izgubila je prvi put ove sezone u 16. službenom nastupu. Riječanima je nedostajala praktički čitava postava uže odbrane, a u 18. je minuti zbog povrede igru morao napustiti još jedan stoper, Lešković.

U otvarajućoj fazi utakmice Leon Benko imao je veliku priliku, odnosno dvije iz iste akcije, da dovede svoju ekipu u vodstvo. Nakon toga Rijeka je sve vrijeme bila u sasvim podređenom položaju, braneći se i u trenucima kada je rezultatski manje ili više zaostajala.

Drugi poraz zaredom upisali su nogometaši kijevskog Dinama izgubivši na svom stadionu od belgijskog Genka 1-0.

Premijerni je gol pri drugom službenom nastupu u dresu Tottenham Hotspura postigao 21-godišnji danski veznjak Christian Eriksen. Sjajno je pogodio suprotni ugao desnom nogom s nekih 18 metara malo iskosa s desne strane.

Londonska ekipa na White Hart Laneu nadigrala norveški Tromsø 3-0. Dva je prva gola za domaćine zabio Jermain Defoe.

Evropska liga, 1. kolo:

Grupa G

Dinamo K. - Genk 0-1 (Gorius 62)

Thun – Rapid Beč 1-0 (Schneuwly 35)

Grupa H

Freiburg – Slovan Liberec 2-2 (Schuster 23-11m, Mehmedi 35 / Kalitvincev 67, Rabusic 74) Estoril – Sevilla 1-2 (Bruno Miguel 61 / Vitolo 59, Gameiro 77)

Grupa I

Real Betis – Lyon 0-0 Vitoria – Rijeka 4-0 (Ba 36, Plange 48, Maazou 68-11m, Andre 81)

Grupa J

Apollon – Trabzonspor 1-2 (Sangoy 18-11m / Malouda 20, Erdogan 86) Lazio – Legia 1-0 (Hernanes 53)

Grupa K

Sheriff – Anži 0-0 Tottenham – Tromsø 3-0 (Defoe 21, 30, Eriksen 86)

Grupa L

PAOK – Šahter K. 2-1 (Athanasiadis 75, Vukić 90 / Canas 50) Maccabi Haifa – AZ 0-1 (Gudmundsson 71)