0

Milanski klubovi u polufinalu talijanskog kupa

FENA
Sinoć su u Italiji odigrana dva četvrtfinalna susreta nogometnog kupa, a prolaz u polufinale izborili su Milan i Inter.

Milan je na gostovanju kod Sampdorije slavio 2:1. Oba pogotka postigao je Alexandre Pato u 17. i 22. minuti, dok je strijelac jedinog gola za domaće bio Stefano Guberti u 51. minuti.

Prošlogodišnji osvajač talijanskog kupa Inter provukao se u finalu pobijedivši Napoli na njegovom terenu 5:4 nakon jedanaesteraca. U regularnom dijelu utakmice i dva produžetka nije bilo golova, a bolje prilike imali su domaći nogometaši.

Dan ranije u polufinale plasirao se Palermo koji je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio Parmu. Posljednje četvrtfinale na rasporedu je večeras, a sastaju se Juventus i Roma.

Talijanski kup, polufinale:

Napoli – Inter 0-0, 4-5 nakon jedanaesteraca Sampdoria - Milan 1-2 (Guberti 51 / Pato 17, 22)