Serie A
21

Milan slavio u fantastičnom meču protiv Frosinonea i ostao u borbi za titulu prvaka Italije

N. M.
Nogometaši Milana u nevjerovatnoj su utakmici 23. kola Serije A večeras savladali Frosinone rezultatom 3:2 i ostali u utrci za titulu prvaka Italije.

Bila je to utakmica prepuna preokreta jer je Giroud doveo Rossonere u vodstvo u 17. minuti, a mladi Soule, posuđeni igrač Juventusa u Frosinoneu, domaćinu donosi poravnanje iz penala u 24. minuti (1:1).

To je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor, a u nastavku šok za Milan slijedi u 65. minuti kada Mazzitelli pogađa za vodstvo Frosinonea od 2:1. Asistirao mu je strijelac prvog gola Soule.

No, Milan je potom pokazao karakter i uspio uzvratiti Frosinoneu preokretom, do kojeg dolazi preko Gabbije u 72. i Jovića u 81. minuti.

Srbijanski reprezentativac je tada postavio konačnih 3:2, a tako i dalje tinja nada Milana da se može aktivno uključiti u borbu za prvo mjesto s Interom i Juventusom.

Inter je lider na tabeli sa 54 boda, Juventus ima 53 i utakmicu više, a Milan je na 49 bodova, ali ima meč više od Stare dame i čak dva od Nerazzurra.

U narednom kolu Milan čeka težak ispit jer dočekuje aktuelnog prvaka - ekipu Napolija.