Serie A
44

Milan ostvario važnu pobjedu u prvom meču u 2023. godini, za pet minuta su "riješili" protivnika

K. H.
Slavlje igrača Milana nakon što su postigli gol (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana slavili su u prvom meču u 2023. godini protiv Salernitane u gostima rezultatom 2:1 i tako na najbolji mogući način započeli godinu u kojoj će pokušati odbraniti titulu prvaka osvojenu prošle sezone.

Milan je već u 10. minuti došao u vodstvo. Tonali je sjajno uposlio Leaoa, Portugalac je u trku prošao golmana domaćeg tima i nakon toga lijevom nogom poslao loptu u praznu mrežu za vodstvo od 1:0.

Pet minuta nakon toga, Tonali se nakon asistencije upisao i u listu strijelaca i tako pogodio za 2:0. Salernitana se vratila u 83. minuti kada je Bonazzoli pogodio za 2:1, no domaći tim više od toga nije mogao i na kraju je Milan osvojio tri boda.

Bh. reprezentativac Rade Krunić zbog povrede nije bio u sastavu Milana.

U terminu od 12:30 sati odigran je još jedan susret, a Sampdorija je kao gost bila bolja od Sassuoloa rezultatom 2:1.