11

Milan golom Bacce u finišu savladao Cagliari

(Foto: EPA)
U 19. kolu Serije A Milan je na San Siru slavio protiv Cagliarija rezultatom 1:0.

Milan je upisao treću ligašku pobjedu u posljednjih šest utakmica u kojima je upisao i jedan poraz, dok je ovo treći poraz u posljednje četiri ligaške utakmice za Cagliari.

Gosti su namučili Milan u ovom meču, a uspjeli su postići i pogodak u 68. minuti, ali je glavni sudija procijenio da se radi o ofsajdu što je izazvalo proteste igrača gostujućeg tima. Mrežu Milana pogodio je Isla.

U 88. minuti Rossoneri su uspjeli stići do punog plijena, a mrežu gostiju pogodio je Bacca. Kasnije je Cagliari ostao sa igračem manje nakon što je Bruno Alves dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Baccom.

Ovaj gol bio je prvi Baccin pogodak nakon 594 minute golgeterskog posta u Seriji A. Napadač Milana u 16 odigranih utakmica u ligi postigao je sedam golova.