Turska Superliga
0

Mersin poražen, Šehić branio u drugom poluvremenu

Ibrahim Šehić (Foto: FKZeljeznicar.com)
Šesto kolo turskog šampionata kompletirano je večerašnjom minimalnom pobjedom Fenerbahcea u Mersinu (2:1).

Nogometaši Fenerbahcea upisali su svoju petu pobjedu i tako odmakli Galatasarayju i Istanbul Buyuksehiru na tri boda.

Prema dosad viđenom, najbolje kotiraju kada je u pitanju naslov turskog prvaka. Mersin je u trećoj domaćoj utakmici doživio drugi poraz. Dao je to naslutiti 24-godišnji nogometaš veznog reda Fenerbahčea Ozer Hurmaci, pogodivši mrežu Hakana Arikana već u 4. minuti.

Arikan je zbog bolova ostao u svlačionici, pa je u nastavku priliku među stativama dobio nekadašnji golman Željezničara i povremeni bh. reprezentativac Ibrahim Šehić (23).

Šehić je mrežu netaknutom sačuvao osam minuta, a onda je Kamerunac Henri N'Tsama povisio na 2:0 za goste. Sve je bilo gotovo dva minuta kasnije, kada je Ibrahim Kas u redovima domaćih dobio drugi žuti karton.

I sa igračem manje Mersin stiže do pogotka. Beto je u završnici smanjio na 1:2. Snage ni vremena za nešto više nije bilo.

Turska Superliga, 6. kolo:

Mersin - Fenerbahče 1-2 (Beto 90/ Hurmaci 4, Ntsama 53) Poredak: 1. Fenerbahce 16, 2. Galatasaray 13, 2. Istanbul BB 13, 4. Trabzonspor 11, 5. Orduspor 11, 6. Mersin 10...