Kvalifikacije za SP
0

Meksiko osigurao finalnu rundu, SAD uzvratio Jamajci

Četvrtom pobjedom u četvrtom nastupu u B grupi trećeg kvalifikacijskog kruga za plasman na SP u Brazilu 2014. godine nogometaši Meksika i teoretski su osigurali završnu fazu kvalifikacija.

U utorak su na legendarnom stadionu Azteca u Ciudad de Mexicu domaći nogometaši nadigrali Kostariku s minimalnih 1-0. Jedini je pogodak u 61. minuti postigao napadač Manchester Uniteda Javier Hernandez "Chicarito". Bio je to njegov 26. pogodak u nacionalnom dresu u 41. nastupu.

Iz zabrinjavajuće su se pozicije na tabeli grupe A, u koju su upali 2-1 porazom kod Jamajčana prije četiri dana, Amerikanci izvukli domaćom pobjedom nad istim suparnikom. U Columbusu je bilo 1-0 za ekipu Jürgena Klinsmanna, a jedini je pogodak bio djelo Herculeza Gomeza iz slobodnog udarca u 55. minuti.

Amerikanci su na tabeli poravnani s Gvatemalcima i Jamajčanima, a do kraja treće kvalifikacijske runde za odigrati imaju još dvije utakmice.