Serie A
0

VIDEO / Matri i Juventus slomili Inter

U derbi utakmici 25. kola talijanske Serije A nogometaši Juventusa su u Torinu pobijedili milanski Inter 1-0, a pogodak odluke je postigao Alessandro Matri u 30. minuti.

Ovaj napadač je krajem januara došao u Juventus iz Cagliarija i već se u dosadašnje tri utakmice pokazao kao sjajno pojačanje. Naime, on je razlog što je Juventus ostvario dvije pobjede zaredom. Prvo je svom bivšem klubu zabio dva pogotka u pobjedi Juvea 3-1, a sada je zaustavio Inter koji je bio u sjajnoj seriji i u lovu na vodeći Milan.

Poraz u Torinu je tek drugi neuspjeh Leonarda otkada je došao na trenersku klupu Intera.

Utakmica nije bila odveć interesantna, a odlučio ju je trenutak u 30. minuti kada je Sorensen ubacio loptu s desne strane, a na sedam-osam metara od gola Julija Cesara, na prvoj stativi, dočekao ju je Matri i glavom pospremio u mrežu.

U drugom dijelu je Inter pokušavao doći do izjednačenja i pritisak je rastao kako se utakmica bližila kraju. No, odbrana Juventusa je izgledala skoncentrisano i dobro, a kada je Inter promašio šansu u 88. minuti bilo je očigledno da će iz Torina otići bez boda.

U toj minuti je Samuel Eto'o promašio nemoguće. Ubačena lopta je prošla sve u šesnaestercu i došla na drugu stativu. Natrčali Eto'o je imao potpuno prazan gol ispred sebe, bez Buffona na njima, no topovski je naciljao samo - prečku.

Inter tako opet broji velikih osam bodova zaostatka za Milanom, ali za tri dana igra i zaostalu utakmicu, a to je gostovanje kod Fiorentine.

Serie A, 25. kolo:

Juventus - Inter 1-0 (Matri 30) Bari - Genoa 0-0 Brescia - Lazio 0-2 (Gonzalez 17, Kozak 58) Cagliari - Chievo 4-1 (Conti 19, Canini 29, Nene 43, 71 / Thereau 84) Catania - Lecce 3-2 (Silvestre 45, Lodi 80, 85 / Jeda 56, Munari 61) Cesena - Udinese 0-3 (Di Natale 41, 75, Inler 70) Sampdoria - Bologna 3-1 (Palombo 8, Gastaldello 11, Maccarone 15 / Paponi 65)

Palermo - Fiorentina 2-4 (Pastore 7, Nocerino 48 / Gilardino 36, Camporese 70, Bovo 78-ag, Montolivo 88)

1. Milan 25 15 7 3 44-19 52
  2. Napoli 25 15 4 6 40-22 49
  3. Lazio 25 13 6 6 32-22 45
  4. Inter 24 13 5 6 44-28 44
  5. Udinese 25 13 4 8 42-30 43
  6. Juventus 25 11 8 6 41-30 41
  7. Palermo 25 12 4 9 44-35 40
  1. Roma 24 11 6 7 35-32 39