Ligue 1
5

Marseille u finišu meča slomio Strasbourg, Caen slavio u Bordeauxu

Nogometaši Marseillea pobijedili su na Velodromeu u okviru 21. kola Ligue 1 ekipu Strasbourga rezultatom 2:0.

Domaći su u prvom poluvremenu imali više od igre, dok je Strasbourg uputio tek jedan šut ka golu Mandande. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

U nastavku je Marseille krenuo još žešće te su u 72. minuti mogli do vodstva, ali je Oukidja sjajno odbranio penal Germainu.

Ipak, sedam minuta kasnije N'Jie dovodi domaće u vodstvo, a Payet tri minute prije kraja meča postavlja konačnih 2:0.

Caen je s rezultatom 2:0 savladao Bordeaux na Matmut Atlantiqueu. Odluka je pala u posljednje dvije minute kada je prvo Santini iz penala doveo goste u vodstvo, a potom je Rodelin zaključio pobjedu u sudijskoj nadoknadi. Vrijedi istaći da je prethodno štoper Bordeaux Baysse zaradio isključenje.