194

Maradonina kćerka se rasplakala nakon poteza igrača Boce pred Diegovom ložom

H. H.
Dalma Maradona u suzama (Foto: Screenshot)
Emotivno je bilo u sinoćnjem meču između Boca Juniorsa i Newells Old Boys na čuvenoj La Bomboneri. Domaći su pobijedili 2:0, pobjedu su posvetili preminulom Diegu Maradoni, a sve to je s tribina gledala njegova kćerka Dalma.

Utakmica je protekla u odavanju počasti Malom zelenom, a kada je u 12. minuti Cardona postigao vodeći gol iz slobodnog udarca za 1:0, igrači Boce su otišli ispred Maradonine lože na stadionu, spustili su njegov dres na tlo i aplaudirali.

Maradonina kćerka Dalma nije mogla sakriti suze nakon tog gesta nogometaša Boce i briznula je u plač.

Do kraja je Boca drugim golom Cardone u 20. minuti ovjerila trijumf za konačnih 2:0, a domaći igrači su po završetku meča još jednom otišli ispred lože u kojoj je bila Maradonina kćerka i novim aplauzom su joj pružili podršku.
Maradona, koji je preminuo u srijedu u dobi od 60 godina, igrao je za oba kluba tokom svoje karijere - osvojivši titulu s Bocom 1981. godine.