Kvalifikacije za SP
0

Maradona nastavlja uvjerljivo

Prvu službenu, bodova vrijednu pobjedu upisao je na klupi argentinske nogometne reprezentacije Diego Armando Maradona. Pobijedili su Argentinci u dvoboju 11. kola južnoameričkih kvalifikacija Venezuelu na prepunom Monumentalu u Buenos Airesu 4-0.

Leo Messi načeo je gostujućeg golmana u 26. minuti na asistenciju Carlosa Teveza, te uzvratio asistencijom napadaču Manchester Uniteda u 47. minuti za 2-0 vodstvo.

Sergio Agüero pronašao je Maxija Rodrigueza, inače i suigrača iz madridskog Atletica, za novi pogodak “gauča” u 51. minuti, te je na kraju sam zabio nakon solo-prodora u 73. minuti za konačnih 4-0.

Maradona je na klupi argentinske reprezentacije startao gostujućom 1-0 pobjedom u Glasgowu protiv Škotske prošloga studenog. Prošlog je mjeseca u Marseilleu preporođena Argentina pobijedila Francusku 2-0.

Ovom je pobjedom, makar samo privremeno, Argentina skočila na drugo mjesto ljestvice južnoameričkih kvalifikacija.