Premier liga
50

Manchester United doživio prvi poraz ove godine: Fulham slavio u 97. minuti na Old Traffordu

E. B.
Nogometaši Manchester Uniteda su prekinuli nevjerovatan niz u 2024. godini doživjevši poraz na Old Traffordu od Fulhama rezultatom 2:1.

Crveni đavoli su u 26. kolu engleske Premier lige na Old Traffordu dočekali Fulham, a gosti su poveli rezultatom 1:0 u 65. minuti kada je Calvin Bassey postigao svoj prvi pogodak u engleskoj ligi i tek drugi u karijeri.

Andreas Pereira je izveo korner s desne strane, Basseyev prvi udarac je izblokiran, a potom je silovito zakucao loptu u mrežu preko nemoćnog Andrea Onane.

[TWITTER]1761426796426276899[/TWITTER]

United je u 89. minuti susreta stigao do izjednačenja kada je Harry Maguire ubaci loptu u gol nakon što je Bernd Leno odbio loptu poslije šuta Brune Fernandesa i činilo se da će Crveni đavoli nastaviti seriju nepobjedivosti.

[TWITTER]1761432699900748130[/TWITTER]

Ipak, u 90+7. minuti Fulham je stigao do pobjede kada je nakon kontranapada Alex Iwobi matirao Onanu za konačnih 2:1.

[TWITTER]1761434703733641634[/TWITTER]

United je na taj način prekinuo nestvarnu seriju u 2024. godini od sedam utakmica bez poraza i pet uzastopnih pobjeda.