Primera
0

Mallorca i dalje perfektan domaćin

Tim Mallorce pobijedila je Deportivo 2:0 na svom stadionu Son Moix u susretu 18. kola španskog nogometnog prvenstva, čime je zadržala stopostotni učinak pred svojim navijačima.

Devet utakmica, devet pobjeda i gol razlika 24-3. To je učinak Mallorce na domaćem terenu ove sezone nakon novog trijumfa, ovoga puta protiv Deportiva, u kojem su domaćini imali 8 udaraca u okvir gola, gosti samo jedan. Strijelci za Mallorcu bili su Suarez u 46. i Castro u 53. minuti.

Jedina ekipa, uz Mallorcu, koja je osvojila maksimalni broj bodova na svom terenu ove sezone u Primeri je madridski Real. Mallorca je ovom pobjedom skočila na 4. mjesto na tabeli s 33 boda, 13 manje od vodeće Barcelone. Na tabeli je preskočila baš Deportivo koji je pao na peto mjesto s dva boda manje.

Malaga i Getafe odigrali su treću službenu utakmicu u zadnjih 11 dana. Nedavno su se dva puta sastali u osmini finala Kupa kralja, ukupni pobjednik bio je Getafe, ali u prvenstvenom dvoboju slavila je domaća Malaga s 1:0, a strijelac je bio Baha u 84. minuti. Gosti su od 31. minute igrali bez isključenog Boatenga.

Racing iz Santandera i Valladolid, odnosno Almeria i Tenerife, odigrali su utakmice bez pobjednika. U oba dvoboja bilo je 1:1.

Primera, 18. kolo:

Mallorca – Deportivo 2-0 (Suarez 46, Castro 53) Malaga – Getafe 1-0 (Baha 84)

Almeria – Tenerife 1-1 (Piatti 67 / Lorite 2) Racing Santander – Valladolid 1-1 (Canales Madrazo 60 / Pinillos 19 – ag) Zaragoza – Xerez 0-0 Atletico - Sporting Gijon (19.00) Valencia - Villarreal (21.00)

Tabela: 1. Barcelona 46, 2. Real Madrid 41, 3. Valencia 35 (-1), 4. Mallorca 33, 5. Deportivo 31.