U odličnoj formi
11

Magični potez Vrančića obilježio novu pobjedu odličnog Norwicha

Trenutak kada je Vrančić uposlio Cantwella (Foto: Screenshot)
Nogometaši Norwicha pobijedili su na svom terenu u okviru 29. kola Championshipa ekipu Stokea rezultatom 4:1, a meč je obilježio i bh. veznjak Mario Vrančić.

Naime, asistencija za prvi pogodak domaćina definitivno je bila potez utakmice. Igrao se 15. minut meča kada je Norwich krenuo u dugu akciju još od svog gola. Na kraju je Cantwell probio na desnoj strani, dodao do Vrančića koji se nalazio u šesnaestercu, a onda je naš veznjak fenomenalno petom izbacio odbranu gostiju i vratio loptu do Cantwella koji pogađa za 1:0. Vrančiću je ovo bila peta asistencija u prvenstvu, a uz to je postigao i tri pogotka.

Prije odlaska na odmor Pukki je na asistenciju Buendije udvostručio vodstvo i s rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

Pola sata prije kraja meča Powell vraća Stoke u igru, ali je slavlje gostiju trajalo svega tri minute jer je Buendia postigao novi gol za domaću tim.

Konačnih 4:1 postavlja Pukki golom iz penala pa su domaći sasvim zasluženo osvojili nova tri boda.

Norwich je na prvom mjestu Championshipa s jednim bodom više u odnosu na drugoplasirani Brentford koji ima i utakmicu manje. Stoke je na 10. poziciji.