Derbi u Rusiji
13

Lovren prsima postigao nevjerovatan autogol, Zenit ipak slavio u derbiju

Trenutak kada Lovren trese vlastitu mrežu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Zenita pobijedili su u Sankt Peterburgu u okviru 19. kola ruske Premier lige ekipu Spartaka rezultatom 3:1 te su tako došli do trećeg uzastopnog ligaškog trijumfa.

Dobro je krenulo po domaće budući da je Azmoun na asistenciju Wendela doveo Zenit u vodstvo već u osmoj minuti meča.

Međutim, uslijedio je hladan tuš sredinom prvog poluvremena kada se "proslavio" Dejan Lovren. Naime, hrvatski štoper je želio prsima neometan vratiti loptu golmanu, ali ga ja lobovao i praktično postigao efektan autogol. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku meča Zenit je zasluženo došao do pobjede. Prvo je Rakitsky u 74. minuti ponovo doveo domaće u vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Dzyuba u 94. minuti meča.

Zenit je tako došao do pobjede u direktnom obračunu za prvo mjesto na tabeli budući da su ove dvije ekipe ujedno i dva prvoplasirana tima u Rusiji. Zenit sada ima šest bodova više od Spartaka.