Premiership
107

Liverpool ubjedljivo slavio i ostao u borbi za Ligu prvaka, Leicester samo čudo može spasiti

H. H.
Slavlje nogometaša Liverpoola nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su kao gosti ekipu Leicestera rezultatom 3:0 u okviru 36. kola Premiershipa te su nastavili utrku za plasman u Ligu prvaka, a popularne Lisce gurnuli su nadomak ispadanja u niži rang.

Redsi su pitanje pobjednika riješili sa dva brza gola u 33. i 36. minuti, a dvostruki strijelac bio je Curits Jones koji je u oba navrata poentirao na dodavanje Mohameda Salaha.

Konačnih 3:0 postavio je Alexander-Arnold u 71. minuti, a hat-trick asistencija upisao je Salah.

Liverpool se tako približio na samo bod zaostatka trećeplasiranom Newcastleu i Manchester Unitedu, ali obje te ekipe imaju i susret manje na svom kontu, te Redsi ne zavise sami od sebe.

Klub s Anfileda u preostala dva kola dočekuje Aston Villu i gostuje Southamptonu.

S druge strane, Leicester se nakon ovog poraza našao u gotovo bezizlaznoj situaciji. Trenutno su pretposljednji sa dva boda zaostatka za Evertonom koji je prvi tim iznad opasne zone.

Lisice će u narednom kolu gostovati Newcastleu, a potom dočekuju West Ham i potrebno im je pravo čudo da se spase ispadanja.