63

Liverpool slavio na nezgodnom gostovanju, Bajčetić postigao prvijenac

H. H.
Slavlje Bajčetića nakon gola za Liverpool (Foto: Twitter / LFC)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su kao gosti ekipu Aston Ville rezultatom 3:1 u okviru 17. kola Premiershipa i najavili su mnogo bolja izdanja nego u prvom dijelu šampionata.

Redsi su radno poveli kada je Salah u 5. minuti načeo mrežu domaćih, a kada je Van Dijk u 37. minuti po drugi put matirao Olsena činilo se da će tim sa Anfielda upisati sigurnu pobjedu.

Ipak, Aston Villa je igrala dobro i stvarala je šanse, a inicijativu su krunisali u 59. minuti kada je Watkins smanjio i vratio im tračak nade.

Klub iz Birmingama do kraja nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, a Liverpool je pobjedu ovjerio preko 18-godišnjeg Stefana Bajčetića koji je samo 120 sekundi nakon ulaska u igru u 81. minuti postavio konačnih 3:1.

Inače, Stefan Bajčetić je rođen u Vigu, a sin je bivšeg nogometaša Crvene zvezde i Vojvodine Srđana Bajčetića. On je prošao mlađe kategorije selekcije Španije i još uvijek nije odlučio za koju reprezentaciju će igrati.

Bio je ovo njegov 14. nastup za Redse ove sezone i prvijenac u dresu Liverpoola.

Rezultat i strijelci:

Aston Villa - Liverpool 1:3 (Watkins 59' / Salah 5', Van Dijk 37', Bajčetić 81')