8

Liverpool rutinskom pobjedom do vrha tabele

(Foto: AFP/Arhiv)
Makar privremeno nogometaši Liverpoola izbili su na čelo premierligaške tabele. Učinili su to 3-1 domaćom pobjedom nad Crystal Palaceom.

Na Anfieldu je sve bilo riješeno već u prvih 45 minuta. Naime, do poluvremena su "redsi" vodili 3-0.

Prvi je gol već u 14. minuti dao Luis Suarez. Daniel Sturridge svoj je šesti ovosezonski gol dso tri minute kasnije prizemnim udarcem iskosa s lijeve strane kaznenog prostora u suprotni ugao, da bi posljednji gol za sastav Brendana Rodgersa, a svoj prvi ovosezonski, postigao Steven Gerrard s bijele tačke nakon što je prethodno najstrožu kaznu izborio Raheem Sterling.

Do kraja je Crystal Palece tek uspio ublažiti poraz, svoj šesti u sezoni, preko Dwighta Gaylea.

Newcastle je s dvama golovoma Loica Remyja slavio na gostovanju kod Cardiffa i nanio novom prvoligašu drugi domaći poraz, dok je Fulham tek drugu pobjedu sezone ostvario na svom Craven Cottageu protiv Stokea s mimimalnih 1-0.

Prethodno ovoj utakmici Fulham je posljednji put slavio u prvom kolu protiv Sunderlanda, a onda osvojio tek jedan bod u pet susreta.

U posljednjoj dosad završenoj utakmici Hull City i Aston Villa podijelili su bodove u susretu bez golova.

U kasnijem terminu danas snage će odmjeriti Sunderland i Manchester United.

Premierliga, 7. kolo:

Cardiff - Newcastle 1-2 (Odemwingie 58 / Remy 30, 37) Fulham - Stoke 1-0 (Bent 82) Hull City - Aston Villa 0-0 Liverpool - Crystal Palace 3-1 (Suarez 14, Sturridge 17, Gerrard 38-11m / Gayle 77) Manchester City - Everton 3-1 (Negredo 17. Agüero 45, Howard 69-ag / Lukaku 16) Sunderland - Manchester United (kasnije)

Redoslijed: 1. Liverpool 16, 2. Arsenal 15 (-1), 3. Manchester City 13, 4. Tottenham 13 (-1), 5. Everton 12, 6. Chelsea 11 (-1), 7. Southampton 11 (-1), 8. Hull City 11, 9. Aston Villa 10, 10. Newcastle 10...