Francuski kup
0

Lille prvi izborio finale

Nogometaši Lillea i dalje jurišaju prema osvajanju dvostruke krune ove sezone u Francuskoj. Osim što su vodeća ekipa Le Championnata, u utorak su se plasirali u finale domaćeg Kupa.

Donijela im je to gostujuća pobjeda ovog utorka kod Nice od 2-0. Sve je Lille riješio na samom kraju prvog dijela i početkom nastavka. Prvo je u 44. minuti Belgijanac Hazard postigao prvi pogodak na utakmici, a tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u 46. minuti je Gervinho postavio konačnih 2-0. Elegantno se tako Lille probio do finala, gdje će pokušati osvojiti šesti naslov pobjednika. Zadnji su osvojili daleke 1955. godine.

Recimo i da sedam kola prije kraja prvenstva Lille na prvom mjestu prvenstva ima bod više od aktuelnog prvaka Marseillea.

U finalu, koje je na rasporedu 14. maja, Lille će igrati protiv pobjednika ogleda Angersa i PSG-a. Taj se meč igra u srijedu, a domaćin utakmice je drugoligaš Angers.