0

Ligue 1: Marseille na Velodromu savladao Montpellier, Gomis upisao hat-trick

Piše: Edin Isanović
Marseille je u okviru 22. kola Ligue 1 na svom Velodromu savladao Montpellier rezultatom 5:1.

Ovo je izuzetno važan trijumf za izabranike Rudija Garcije koji su se približili vrhu tabele.

Gomis je u 4. minuti domaćima donio prednost od 1:0. Isti igrač matirao je golmana Pionniera u 20. minuti. U tim trenucima bilo je jasno kako su domaći blizu osvajanja kompletnog plijena. Do kraja prvog poluvremena Marseille je povećao vodstvo.

Ronaldo je u 40. minuti pogodio za 3:0.

Gosti su smanjili vodstvo u 49. minuti, a strijelac je bio Boudebouz. No, raspoloženi Gomis je u 78. minuti pogodio za 4:1, a konačan rezultat 5:1 postavio je Thauvin u 88. minuti meča.

Marseille je sa utakmicom više peti, a osvojili su 33 boda. Montpellier ostaje na 13. poziciji sa 23 osvojena boda.