8

Ligue 1: Draxler u debiju donio pobjedu PSG-u nad Rennesom, Prciću 85 minuta

U 20. kolu francuske Ligue 1 Paris Saint-Germain je u gostima upisao minimalnu pobjedu protiv Rennesa (1:0).

Ovo je druga uzastopna pobjeda za PSG nakon što je ovaj klub prethodno upisao tri vezane utakmice bez ligaške pobjede od čega dva poraza. Rennes sada će četiri utakmice u nizu ne zna za pobjedu, a ovo je za njega treći poraz u tom periodu.

Gol odluke postigao je Julian Draxler u 39, minuti. Nijemac je danas ujedno i debitovao za PSG u ligi, a ovo je njegov drugi nastup za novi klub u svim takmičenjima. Prethodno je nastupio u Kupu Francuske protiv Bastije kada je također postigao gol u visokoj pobjedi Parižana rezultatom 7:0.

Draxler je u ovom mjesecu za velikih 45 miliona eura stigao u PSG iz redova njemačkog Wolfsburga.

Povremeni bosanskohercegovački reprezentativac Sanjin Prcić igrao je do 85. minute za Rennes u ovom meču, a ovo je bio njegov deveti ligaški nastup za klub u ovoj sezoni. Šest puta je bio starter.