Košmar Atletica
30

Liga prvaka: Liverpoolu veliki otočki derbi, spektakl Napolija u grupi A se nastavlja

D. P.
Slavlje Salaha nakon postignutog gola (Foto: EPA-EFE)
Širom Evrope večeras su se igrale utakmice trećeg kola Lige prvaka, a na nekim terenima vidjeli smo prave golijade.

Posebno zanimljivo bilo je u grupi A gdje smo imali i veliki otočki derbi odigran u fantastičnoj atmosferi, a Liverpool je rezultatom 2:0 savladao Rangers.

Susret je odigran u spektakularnoj atmosferi kojoj su doprinijeli gostujući navijači. Škoti su u velikom broju stigli na Anfield i priredili šou.

Na terenu je Liverpool bio bolji. Trent Alexander-Arnold je u sedmoj minuti spektakularno pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo Liverpoola, a konačnih 2:0 postavio je Mohamed Salah u 53. minuti s bijele tačke.

U istoj grupi čuda čini spektakularni Napoli. Italijani su rezultatom 1:6 slavili na gostovanju kod uvijek opasnog Ajaxa i tako poslali poruku svim rivalima da iz "sjene" idu na ozbiljan rezultat ove sezone u Ligi prvaka.

Napoli nakon tri kola u grupi s Liverpoolom, Ajaxom i Rangersom ima svih devet bodova uz impresivnu gol-razliku 13:2.

U grupi B nastavljen je košmar madridskog Atletica i bajka Club Bruggea. Belgijski tim nastavio je s maksimalnim učinkom jer je favorizovane Jorgandžije dobio rezultatom 2:0. U istoj grupi Porto je rezultatom 2:0 na svom terenu savladao Bayer Leverkusen.

Jedini meč bez golova odigrali su Eintracht Frankfurt i Tottenham.

Rezultati i strijelci:

Grupa A:

Liverpool - Rangers 2:0 (Alexander-Arnold 7', Salah 53')

Ajax - Napoli 1:6 (Kudus 9' / Raspadori 18', 47', Di Lorenzo 33', Zielinski 45', Kvaratshkelia 63', Simeone 81')