119

Leverkusen čudesnim preokretom napravio ključni korak ka osvajanju titule

H. H.
Leverkusen ima ogromu prednost u odnosu na Bayern (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su nakon velikog preokreta Hoffenheim rezultatom 2:1 u okviru 27. kola njemačke Bundeslige.

Na taj način nastavljena je impresivna serija popularnih Apotekara koji su vezali nevjerovatnih 39 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Gol za vodstvo gostiju postigao je Beier u 33. minuti, a uprkos velikom pritisku Leverkusena i mnoštvu propuštenih šansi, promjene rezultata nije bilo sve do samog finiša.

U 88. minuti Andrich je prvo poravnao rezultat na 1:1, a u 91. minuti Schick je donio veliki preokret i vjerovatno ključnu pobjedu Leverkusenu na putu do titule.

Apotekari sada imaju 13 bodova više i susret više od Bayerna koji večeras dočekuje Borussiju Dortmund.

Podsjetimo, Bayer Leverkusen je pet puta bio vicešampion Njemačke, tri puta je poražen u finalu Kupa, te jednom u finalu Lige prvaka zbog čega su dobili neslavni nadimak Neverkusen.

U svojim vitrinama ipak imaju dva trofeja. Kup UEFA osvojen 1988. godine i Njemački kup iz 1993. godine.