Serie A
0

VIDEO / Leonardo u Interu startao s pobjedom

U posljednjoj utakmici 18. kola talijanske Serije A nogometaši Intera su na San Siru pobijedili Napoli 3-1. Pobjednički je tako kao trener Intera startao Brazilac Leonardo.

Vrlo dobru utakmicu su odigrali aktuelni talijanski prvaci s posebnim naglaskom na brazilskog veznjaka Thiaga Mottu koji je postigao dva od tri pogotka milanske ekipe. Posebno je lijep bio prvi, već u 3. minuti, kada je precizno naciljao suparničku mrežu s vrha šesnaesterca. Napoli se uspio brzo vratiti u rezultatski egal kada je u 24. minuti nakon kornera glavom najbolje reagovao Pazienza.

No, primljeni pogodak uopće nije utjecao na Inter koji je do kraja ogleda nastavio s napadima i stiskanjem suparnika. Do kraja prvog dijela Esteban Cambiasso je vratio Interu vodstvo, a spomenuti Thiago otta je potvrdio uspjeh u desetoj minuti drugog dijela. Inter za gradskim rivalom, vodećim Milanom, zaostaje i dalje trinaest bodova, no treba reći da ima i dvije utakmice manje.

Serie A, 18. kolo:

Inter - Napoli 3-1 (Thiago Motta 3, 55, Cambiasso 37 / Pazienza 24) Cagliari - Milan 0-1 (Strasser 85) Roma - Catania 4-2 (Borriello 5, 47, Vučinić 86, 90 / Silvestre 29, Lopez 38) Bologna - Fiorentina 1-1 (Di Vaio 5 / Santana 67)

Palermo - Sampdoria 3-0 (Miccoli 37, Migliaccio 50, Maccarone 79) Udinese - Chievo 2-0 (Sanchez 14, Di Natale 25) Lecce - Bari 0-1 (Chuka 78) Brescia - Cesena 1-2 (Eder 50 / Jimenez 34, Ceccarelli 41) Genoa - Lazio 0-0

1. Milan 18 12 3 3 30-13 39
  2. Lazio 18 10 4 4 24-16 34
  3. Napoli 18 10 3 5 27-20 33
  1. Roma 18 9 5 4 26-22 32
  2. Juventus 18 8 7 3 33-21 31
  3. Palermo 18 9 3 6 32-22 30
  4. Inter 16 7 5 4 23-15 26
  5. Udinese 16 8 2 8 23-21 26