Le Championnat
0

Lens sve bliže drugoj ligi

Nogometaši Lensa nisu ni ovu subotu iskoristili za bijeg s dna tabele Le Championata, pa je sve realnije da će idućeg ljeta startati u drugom, drugoligaškom okruženju.

U 31. kolu su igrali na svom travnjaku s Brestom i unatoč vodstvu od 20. minute, kada je strijelac bio Hermach, završilo je podjelom bodova. Izjednačio je Ayite u 60. minuti. Lens je ostao na pretposljednjem mjestu, a do spasa ih dijeli čak sedam bodova.

Za razliku od njih važne bodove za opstanak su ugrabili nogometaši Auxerrea i to u 90. minuti. Tada je Dudka pogodio i zabio jedini pogodak na gostovanju kod Tolousea.

Inače, za Le Championnat nije običaj mnoštvo pogodaka, ali je ova subota bila izuzetak, pa je tako Toulouse bio jedina ekipa koja nije postigla pogodak. U šest utakmica je postignuto 19 pogodaka, odnosno više od tri po utakmici.

Rennes je usporio nastavak utrke za prvaka jer su na svom terenu poraženi od Lorienta 2-1, a zov druge lige i dalje odzvanja u ušima nogometaša Monaca. Izgubili su i u ovom kolu, 3-2 na gostovanju kod Nice.

Le Championnat, 31. kolo:

Lens - Brest 1-1 (Hermach 20 / Ayite 60)

Nica - Monaco 3-2 (Mounier 21, Civelli 46, Mouloungui 59 / Gosso 29, Park 75-11m)

Rennes - Lorient 1-2 (Dalmat 23 / Gameiro 51, Coquelin 63)

St. Etienne - Nancy 2-1 (Payet 57, 65 / Luiz 40)

Sochaux - Caen 3-2 (Drame 13, Maiga 81, 86 / Arabi 9, Hamouma 89)

Toulouse - Auxerre 0-1 (Dudka 90)

Redoslijed: 1. Lille 58 (-1), 2. Marseille 55 (-1), 3. Lyon 53 (-1), 4. Rennes 51, 5. PSG 49.