1

Le Championnat: Prvak PSG pao kod Eviana bez ispaljenog metka

Slavlje nogometaša Eviana (Foto: AFP)
Nogometaši Eviana priredili su veliko iznenađenje, te su u meču 16. kola francuskog Le Championnata kao domaćini pobijedili prvaka PSG s 2-0.

Bio je to prvi prvenstveni poraz PSG-a ove sezone (11 pobjeda i četiri remija), ali i prva utakmica u sezoni u kojoj Ibrahimović, Cavani i društvo nisu dali pogodak.

Isto tako, prekinut je niz u Le Championnatu PSG-a od četiri pobjede, kao što je i Evian prekinuo svoj kratki niz od dva poraza. Inače, prije ta dva poraza Evian je u gostima otkinuo bod još jednom velikanu, Monacu, odigravši 1-1.

Utakmica je odlučena u posljednjoj fazi, pa je tako domaćin oba pogotka postigao u posljednjih petnaest minuta: strijelci su bili Clarck N'Sikulu u 75. i Pape Sougou u 87. minuti.

PSG je ostao na vrhu tabele, ali ima samo bod više od Lillea i dva od Monaca.

Le Championnat, 16. kolo:

Evian - PSG 2-0 (N'Sikulu 75, Sougou 87) Ajaccio - Bastia 1-1 (Eduardo 82 / Raspentino 9)

Guingamp - Bordeaux 0-1 (Faubert 26) Montpellier - Lorient 0-2 (Barthelme 48, Abouabaka 90+4-11m) Rennes - St. Etienne 3-1 (Romero 33, 68, Alessandrini 55 / Erdinç 90+3) Sochaux - Reims 0-2 (Glombard 16, Oniangue 87)

Tabela: 1. PSG 37, 2. Lille 36, 3. Monaco 35, 4. Marseille 27, 5. Nantes 26, 6. St. Etienne 24, 7. Bordeaux 24, 8. Bastia 23, 9. Guingamp 22..., 13. Evian 19...