0

Le Championnat: Marseille riješio utakmicu u 16. minuti

Nogometaši Marseillea slavili su gostujuću pobjedu kod novog prvoligaša Guingampa 3-1 u 1. kolu francuskog prvenstva.

Sva tri pogotka gostujući sastav je postigao već u prvih 16 minuta utakmice. Andre-Pierre Gignac je zabio u 2. minuti, dok je Dimitri Payet bio strijelac dva puta, u 4. i 16. minuti.

Domaćin je u nastavku demonstrirao bolju igru. Malijski napadač Mustapha Yatabare u 52. minuti nije iskoristio kazneni udarac, ali je u 74. minuti postigao iz igre jedini gol za svoju ekipu.

I u drugoj nedjeljnoj utakmici su slavili gosti, igrači Saint-Etiennea, koji su bili bolji od Ajaccija s 1-0. Pogodak je postigao Brandao u 34. minuti.

Le Championnat, 1. kolo:

Ajaccio – Saint-Etienne 0-1 (Brandao 34) Guingamp – Marseille 1-3 (Yatabare 74 / Gignac 2, Payet 4, 16)

Poredak: 1. Lyon 3, 2. Valenciennes 3, 3. Marseille 3, 4. Monaco 4, 5. Nantes 3, 6. Rennes 3, 7. Lille 3, 8. Saint-Etienne 3…