0

Kvalifikacije za SP, Sjeverna i Centralna Amerika: Kostarika nanijela težak poraz SAD-u, remi Paname i Meksika

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
U kvalifikacijskoj grupi Sjeverne i Centralne Amerike za plasman na Svjetsko prvenstvo sinoć su odigrane dvije utakmice. Kostarika je upisala uvjerljivu pobjedu nad SAD-om, dok su Panama i Meksiko remizirali.

Kostarika - SAD 4:0

Kostarika je sinoć održana SAD-u pravu nogometnu lekciju te je upisala visoku pobjedu rezultatom 4:0. Poveli su domaći preko Venegasa u 44. minuti i na poluvremenu imali minimalnu prednost. U drugom dijelu utakmice su upisali u brzinu više te su postigli još tri pogotka. Bolenos je pogodio u 68. minuti, a potom je dva gola postigao Campbell, u 74. i 78. minuti za konačnih 4:0.

Panama - Meksiko 0:0

U duelu između Paname i Meksika golova nije bilo. Selektori obje reprezentacije su izvršili po tri izmjene u namjeri da promijene stvari na terenu, no, mreže su mirovale.