65

Kvalifikacije za SP: Halilhodžić s Japanom pobijedio Singapur

(Foto: EPA)
Reprezentacija Japana je u grupi E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine pobijedila reprezentaciju Singapura rezultatom 3:0 i preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Japan, kojeg s klupe predvodi bh. nogometni stručnjak Vahid Halilhodžić, poveo je u 20. minuti golom Mua Kanazakija.

Samo šest minuta kasnije su Japanci povisili vodstvo na 2:0, a strijelac je bio Keisuke Honda.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu su Japanci nastavili dominirati, imali su posjed lopte i u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golu Singapura, čija se mreža po treći put na ovoj utakmici zatresla u 87. minuti. Strijelac je bio Maya Yoshida, koji je postavio konačan rezultat ove utakmice.

Zahvaljujući osvajanju nova tri boda, Japan je preuzeo prvo mjesto u grupi od Sirije.