28

Kup Rusije: Haris Handžić dvostruki strijelac u pobjedi Ufe nad Yeniseyem

U utakmici šesnaestine finala Kupa Rusije Ufa je kao gost nakon produžetaka pobijedila Yenisey rezultatom 3:2 i plasirala se u osminu finala. Dva gola za Ufu postigao je bh. nogometaš Haris Handžić.
Haris Handžić

Da je u sjajnoj formi ove sezone Handžić je potvrdio u utakmici protiv Yeniseya. Dva gola je postigao u prvih osam minuta susreta. Za vodstvo je pogodio u 2., a na 2:0 je povisio u 8. minuti utakmice.

Domaći su smanjili golom iz penala, koji je postigao Markov. U finišu utakmice, tačnije u 89. minuti, rezultat je izjednačio Marushchak. Utakmica je završena neriješeno 2:2, pa su se igrali produžeci. Gol vrijedan plasmana Ufe u osminu finala Kupa Rusije postigao je Vasiljev u 103. minuti.

"Očekivali smo prolaz, ali je utakmica bila teška, posebno zbog promjene vremenske zone. Drago mi je što sam postigao golove, jer su važni za moje samopouzdanje. Nadam se da će ih biti i u narednim utakmicama", izjavio je Handžić za portal Klix.ba.