Krunić igrao 88 minuta u pobjedi Milana nad Spartom, Antwerp savladao Tottenham

E. B.
Milan je opravdao ulogu favorita (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima u grupama G, H, I, J, K i L počelo je drugo kolo Evropske lige.

Nogometaši Milana savladali su kod kuće Spartu Prag rezultatom 3:0. Milan je poveo u 24. minuti kada je Ibrahimović asistirao Brahimu, a u 36. minuti Zlatan je dobio priliku da udvostručni prednost iz penala, no pogodio je prečku.

Leao je zamijenio Ibrahimovića na poluvremenu i u 57. minuti pogodio za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Dalot u 67. minuti susreta. Rade Krunić je igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Maldini.

Tottenham je iznenađujuće izgubio na gostovanju kod Antwerpa. Mourinho je izveo igrače koji nemaju veliku minutažu ove sezone i to je belgijski klub iskoristio i slavio sa 1:0 pogotkom Refaelova iz 29. minute.

Tottenhamu se nije isplatilo odmaranje ključnih igrača (Foto: EPA-EFE)

Najviše pogodaka viđeno je u Linzu gdje je LASK dočekao Ludogorec, čak sedam. Na poluvremenu su Austrijanci vodili sa 3:1, a na početku drugog poluvremena i sa 4:1 nakon čega su dobili crveni karton što su gosti iz Bugarske iskoristili i stigli do konačnih 4:3.