8

Katalonci gaze i bez Messija: Barca zabila pet komada u Gijonu

Iako igra bez povrijeđenog Messija, Barcelona i dalje gazi sve pred sobom. Ovaj put u šestom kolu La Lige je stradao Sporting u gostima sa 5:0.

Prvi gol na stadionu El Molinon u Gijonu viđen je u 29. minuti kada je Arda Turan, koji se našao u ekipi umjesto argentinskog čarobnjaka, asistirao Luisu Suarezu koji silovitim šutem "buši" domaćeg golmana Ivana Cuellara za vodstvo katalonske ekipe.

Samo tri minute kasnije u strijelce se upisao Rafinha na asistenciju Sergija Roberta i rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Barca je i dalje dominirala, no Cuellar je bio nezaposlen sve do posljednjih 15 minuta susreta.

Najprije je Alberto Lora, desni bek Sportinga, dobio drugi žuti karton, što je olakšalo Barci posao do kraja meča.

Najprije je u 81. minuti Paco Alcacer pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Neymar i pospremio je u praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Turan, a konačnih 5:0 postavio je Neymar na asistenciju Denisa Suareza u 88. minuti meča.

Barca je ovom pobjedom barem privremeno izbila na vrh španskog prvenstva.