U dresu Njemačke
43

Kai Havertz zaigrao na potpuno neočekivanoj poziciji pa za pet minuta postigao gol

N. M.
Turska nogometna reprezentacija sinoć je u prijateljskoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Berlinu savladala Njemačku s 3:2, a na potpuno neočekivanom mjestu na terenu smo gledali nogometaša Arsenala Kaija Havertza.

Havertz je utakmicu počeo na poziciji lijevog beka, koju nikada dosad nije igrao, a interesantno je da se nakon manje od pet minuta igre upisao u strijelce.

Pogodio je napadač Elfa u 5. minuti za vodstvo svog tima od 1:0, a još prije same utakmice je selektor Julian Nagelsmann izjavio da Havertz neće stalno igrati na poziciji lijevog beka i da je to privremeno rješenje. No, možda se predomislio nakon meča i gola...

Inače, preokret Turske su u finišu poluvremena režirali Kadioglu i Yildiz, koji donose vodstvo gostima od 2:1.

U drugo poluvrijeme je bolje ušla Njemačka i preko Fullkruga je poravnala na 2:2 u 48. minuti. Međutim, pobjedu Turcima dvadeset minuta prije kraja donosi Sari iz penala. Postavio je konačnih 3:2.

Podsjećamo, Havertz je ljetos iz Chelseaja za 75 miliona eura prešao u Arsenal, gdje je na ukupno 19 mečeva ove sezone postigao tek gol i upisao asistenciju.