Pogodio i Dario Damjanović
8

VIDEO / K-League: Kolumbijac postigao gol "škorpionom"

U derbiju 22. kola južnokorejskoga nogometog prvenstva drugoplasirani je FC Seoul deklasirao šestoplasirani Busan 6-0 pobjedom...

Posljednji, šesti pogodak na utakmici, zabio je nekadašnji vezni nogometaš Hajduka i naše reprezentacije Dario Damjanović (31) u 67. minuti.

Ipak, najljepši trenutak dvoboja viđen je u 18. minuti, kad je Kolumbijac Mao Molina ubacivanje saigrača s lijeve strane pretvorio u vodeći pogodak na utakmici krasnim udarcem petom u letećem položaju tijela nagnutog unaprijed.

Udarac je u nogometu poznat kao "škorpion", a izumio ga je svojevremeno ekscentrični golman Rene Higuita, također Kolumbijac, koji je istim potezom odbranio udarac Jamieja Redknappa tokom prijateljske utakmice Engleske i Kolumbije na Wembleyju 1995. godine.

Kolumbijci, kako se čini, njeguju kulturu "škorpiona" kao nacionalno blago...