23

Juventus preokretom slavio u fantastičnom derbiju "della Mole" za novi skok na tabeli

D. P.
Slavlje nakon gola Danila (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Juventusa slavili su u fantastičnom gradskom derbiju protiv Torina rezultatom 4:2 i tako nastavili s progresom na tabeli Serije A.

Nakon što im je oduzeto čak 15 bodova zbog finansijskih malverzacija, Juventus je krenuo u "nemoguću misiju", a to je da izbori Evropu s takvim zaostatkom i za sada mu dobro ide.

Protiv Torina je u velikom derbiju "della Mole" upisan četvrti uzastopni trijumf, a on je stigao nakon što je Stara dama imala dva puta rezultatski zaostatak.

Yan Karamoh je već u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, ali je Juan Cuadrado u 16. minuti poravnao rezultat.

Alvaro Sanabria u 43. minuti pogađa za novo vodstvo Bikova, ali do odlaska na odmor Danilo vraća stvari na početak. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:2.

Po jednom su obje ekipe na otvaranju drugog dijela pogodile prečku, da bi prvo vodstvo večeras Juventusu donio Bremer nakon kornera u 71. minuti.

Konačnih 4:2 postavio je Adrien Rabiot u 81. minuti za veliku pobjedu Juventusa i skok na sedmo mjesto. Sada Evropa Staroj dami "bježi" šest bodova, a Liga prvaka 10.

Rezultat i strijelci:

Juventus - Torino 4:2 (Cuadrado 16', Danilo 45+1', Bremer 71', Rabiot 81' / Karamoh 2', Sanabria 43')