Poznat prvi finalista
6

Iznenađenje u MLS-u: Seattle u polufinalu izbacio Los Angeles i Carlosa Velu

Ekipa Seattlea plasirala se u finale MLS lige nakon pobjede protiv Los Angelesa rezultatom 3:1.

Ovaj polufinalni meč odigran je na ispunjenom stadionu "Banc of California", a prvi gol postignut je u 17. minuti kada Atuesta fantastično pogađa iz slobodnog udarca i donosi Los Angelesu vodstvo od 1:0.

Ipak, slavlje navijača Los Angelesa trajalo je samo pet minuta s obzirom na to da je Ruidiaz u 22. minuti pogodio za 1:1, a u 26. minuti Lodeiro s distance pogađa za 2:1 i donosi potpuni preokret svom timu.

Dva primljena pogotka u kratkom razdoblju znatno su uzdrmala Los Angeles koji se nije mogao oporaviti od tog šoka, a onda u 64. minuti Ruidiaz postiže svoj drugi, a za Seattle treći gol, povećava na 3:1 i faktički već tada donosi pobjedu svom timu i plasman u finale MLS lige.

Carlos Vela, najbolji igrač MLS lige prema mišljenju brojnih američkih stručnjaka, tako je ostao bez plasmana u finale i eventualne borbe za titulu prvaka, a Seattle će u finalu čekati boljeg iz duela između Atlante i Toronta koji se igra u noći sa srijede na četvrtak.