Serie A
0

Interove pobjedničke serije okončane u Bergamu

Giacomo Bonaventura (Foto: AFP)
Nogometaši Intera poraženi su u gostima kod Atalante s 3-2 u posljednjoj utakmici 12. kola Serije A! Okončane su time dva velika niza “nerazzurra”.

Ekipa Andree Stramaccionija je, naime, prije ove utakmice imala ukupno deset pobjeda zaredom u svim takmičenjima (sedam u Seriji A). Još dojmljivije, prije nedjelje, su milanski “crno-plavi” slavili na svih deset ovosezonskih gostovanja (šest u Seriji A)!

Impresivni nizovi su stali kod Atalante koja je sama kreirala svoju mini-seriju: ovo joj je, naime, treća uzastopna pobjeda. Domaći su poveli u devetoj minuti kada je Giacomo Bonaventura iskoristio nabacivanje Federica Pelusa s lijevog krila, nadskočio uspavanu Interovu odbranu i glavom poslao loptu u mrežu.

Gosti su izjednačili u 56. minuti pogotkom Fredyja Guarina iz slobodnog udarca, ali nisu se mogli dugo radovati. Samo četiri minute kasnije je Maximiliano Moralez pronašao u petercu usamljenog Germana Denisa koji je lakoćiom vratio prednost na stranu domaćina. Isti je igrač realizirao jedanaesterac u 67. minuti nakon prekršaja Matiasa Silvestrea na Moralezu. Rodrigo Palacio je u 84. minuti vratio nadu Interu, ali do preokreta ipak nije došlo, tako "nerazzurri" sada opet zaostaju za vodećim Juventusom četiri boda.

Dodajmo da je domaćinu u zadnjim sekundama isključen Facundo Parra.

Serie A, 12. kolo:

Chievo - Udinese 2-2 (Andreolli 39, Paloschi 89-11m / Angella 42, 90+1) Genoa - Napoli 2-4 (Immobile 23, Bertolacci 56 / Mesto 54, Cavani 79, Hamšik 90, Insigne 90+4)

Lazio - Roma 3-2 (Candreva 35, Klose 43, Mauri 47 / Lamela 9, Pjanić 86) Milan - Fiorentina 1-3 (Pazzini 60 / Aquilani 10, Borja Valero 38, El Hamdaoui 87) Parma - Siena 0-0 Torino - Bologna 1-0 (D'Ambrosio 66) Atalanta - Inter 3-2 (Bonaventura 9, Denis 60, 67 - 11m / Guarin 56, Palacio 84)

1. Juventus 12 10 1 1 29-9 +20 31
  2. Inter 12 9 0 3 24-13 +11 27
  3. Napoli 12 8 2 2 20-9 +11 26
  1. Fiorentina 12 7 3 2 19-9 +10 24
  2. Lazio 12 7 1 4 19-17 +2 22
  3. Atalanta 12 6 2 4 13-15 -2 18
  4. Roma 12 5 2 5 28-23 +5 17
  5. Catania 12 4 4 4 15-16 -1 16